Transmec

Mistrzyni kolarstwa ku drodze do sukcesu

Po wygraniu Brytyjskich Mistrzostw Szkół, wspierana przez firmę Transmec gwiazda kolarstwa Annie Fearne już planuje kolejne sukcesy.

11-latka pokonała silną konkurencję i zdobyła tytuł w kategorii under 11 lat na torze Hammerstones Cycle Track znajdującym się niedaleko jej miejsca zamieszkania w West Yorkshire.

- To był fantastyczny wyścig, a ona przez cały czas jechała niezwykle szybko - opowiadała jej mama Sarah.

- W tym sezonie głównym celem Annie było zdobycie regionalnego i krajowego mistrzostwa. Już wcześniej wygrała jako under 7 i niestety opuściła zawody under 9 z powodu Covid.

Kolejnym sukcesem było zajęcie szóstego miejsca na prestiżowym wyścigu Isle of Man Tour, gdzie Annie pokonała wiele starszych zawodniczek w kategorii under 12 lat.

Była zaledwie trzy sekundy za zwycięzcą w 1,6-kilometrowej jeździe na czas, zajęła siódme miejsce w niezwykle męczącym wyścigu szosowym i wspinaczce hill climb, a następnie uzyskała trzecie miejsce w 10-kilometrowym wyścigu szosowym.

Po wyścigu Isle of Man Annie skierowała uwagę na lokalne ligi i szybko odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w White Rose Youth League.

Oczekując na słynny wyścig kolarski Scarborough Cycling Festival w Yorkshire, członkini Akademii Kolarskiej Kirklees, pragnie osiągać dalsze postępy na torze kolarskim.

Annie, mając nadzieję na udział w igrzyskach olimpijskich, mieszka zaledwie pięć minut od oddziału firmy Transmec w Bradford, która pomaga jej sponsorując zakup potrzebnego wyposażenia i sprzętu.